Potrzebujesz pomocy? Zapytaj eksperta! 501 489 012

Koniec roku - czas biznesowych podsumowań. Na jakie aspekty prowadzenia firmy warto zwrócić uwagę?

Koniec roku to okres podsumowań oraz liczenia zysków i strat. To także moment na snucie biznesowych postanowień noworocznych. Jakim kwestiom warto przyjrzeć się, przeglądając dokumenty firmowe z 2018 roku?

Przeprowadzenie analizy finansowej firmy

Biznes, choć może być pasją pochłaniającą przedsiębiorcę bez reszty, ma przede wszystkim przynosić mu zyski. Będąc w pełni zaangażowanym w działania skupione wokół produkcji czy wykonawstwa usług, trudno z dystansem spojrzeć na różne kwestie związane z sytuacją ekonomiczną firmy. Czasem przedsiębiorcy, szczególnie prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, nie są w stanie nawet oddzielić finansów firmowych od prywatnych. Mieszają je ze sobą, przez co trudniej im zarządzać budżetem oraz oszacować, w jaką stronę zmierza tak naprawdę ich działalność. Raz na jakiś czas warto się zatrzymać i policzyć, ile tak naprawdę muszą zarabiać, aby ich biznes był zyskowny. Na tym, w uproszczeniu, polega analiza finansowa firmy. Koniec roku to świetny czas na jej przeprowadzenie.

Książka przychodów i rozchodów, ryczałt ewidencjonowany, biuro rachunkowe, usługi księgowe, księgowość - Olsztyn  - Biuro Rachunkowe ELITA

Monitoring stanu płatności faktur

Koniec roku to czas, w którym zamyka się wiele spraw księgowych z poprzedniego okresu rozliczeniowego. To także optymalny moment, aby sprawdzić poziom przepływu finansowego. Czy wszyscy kontrahenci opłacili faktury? Czy istnieją przeterminowane faktury? Co można z tym zrobić? W śledzeniu na bieżąco stanu płatności pomagają programy do fakturowania, do których biuro rachunkowe Olsztyn daje dostęp przedsiębiorcy, którego obsługuje.

Zadbanie o relację z dotychczasowymi klientami

Przedsiębiorcy, często w pogoni za nowymi zleceniami, zapominają o dotychczasowych klientach. Ich lojalność warto nagrodzić, na przykład ofiarowując im z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku firmowe upominki lub też wręczając kupon rabatowy do wykorzystania w sklepie. Wsparcie w budowaniu dobrej relacji z klientem może być również program lojalnościowy, uprawniający do atrakcyjnych zniżek przez cały rok.

Masz pytania dotyczące prowadzenia księgowości?

Zadzwoń lub napisz do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo ROZUMIEM